Güncel Haberler

Konyagiad Başkanı Korkmaz: Türkiye Yüzyılı Meslek Lisesi Gençlerin Yıldızı İle Parlayacak

Tercihiniz meslek lisesi olsun

Konya iş dünyası temsilcileri Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih yapacak öğrencilere Meslek Liselerini tercih etme konusunda çağrıda bulunarak Meslek Lisesi mezunlarının hayata önde başlayacağını ifade ettiler.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) LGS merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bugün başlatılan tercih başvuruları, 19 Temmuz'a kadar yapılacak. Adaylar, "merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullar", "yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar" ve "pansiyonlu okullar" olmak üzere üç grupta tercih yapacak.  Güzel bir lisede okuma hayaliyle tercih yapacak olan öğrenciler, LGS tercih robotu sayesinde daha rahat bir tercih işlemi gerçekleştirebilecek. Konya iş dünyası temsilcileri de, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih yapacak öğrencilere Meslek Liselerini tercih etme konusunda çağrıda bulundu.

3-3-26

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ MESLEK EĞİTİMDE’

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Mustafa Büyükeğen, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından gençlere mesleki eğitimi tercih etmeleri çağrısında bulundu. Açıklamasında “Türkiye’nin geleceği mesleki eğitimde” diyen Büyükeğen, “Ülkemizin daha müreffeh, daha kalkınmış bir ekonomi haline gelebilmesinin yolu üretim gücümüzü artırmaktan geçiyor. Bunu da iyi yetişmiş, mesleki bilgi ve becerisini geliştirmiş insan kaynağı ile başarabiliriz. Onun için gençlerimizi meslek ve teknik liselerimizi tercih etmeye, mesleki eğitime dahil olarak daha fazla ve daha nitelikli üretim yapan güçlü Türkiye’nin mimarı olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

3-8-19

‘TÜRKİYE YÜZYILI MESLEK LİSELİ GENÇLERİN YILDIZI İLE PARLAYACAK’

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, daha güçlü bir Konya ve Türkiye’nin yolunun üretimden ve dolayısıyla güçlü bir mesleki eğitimden geçtiğini belirtti. Eğitimin sürdürülebilir bir ekonomik büyüme ve topyekun kalkınma için insanlığın elindeki en güçlü enstrümanlardan biri olduğunu belirten Korkmaz, güçlü ve üreten mesleki eğitimin ise iş piyasasının nitelikli eleman ihtiyacını daha kolay karşıladığını ifade etti. Korkmaz, özellikle sanayinin ara eleman diye de tabir edilen ancak kendilerinin ‘aranan eleman’ olarak nitelendirdiği yetişmiş iş gücüne ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, bu açıdan da bakıldığında ülkemizde bu okullardan yetişen gençlerin öneminin çok daha iyi anlaşılacağını ifade etti. Korkmaz ‘‘Meslek liselerini memleket meselesi olarak görüyoruz.  Bu nedenle velilerimizin tercih döneminde çocuklarını yönlendirirken meslek liselerini ön plana almasını istiyoruz. Yıllar önce meslek liselerinin önünü tıkayan uygulamaların bedelini ülke olarak ağır ödedik. Çok şükür ki o kötü günler geride kaldı. Hepimizin gözbebeği olan çocuklarımızı yeteneklerine göre yönlendirmeliyiz. Meslek liselerinin Konya’nın ve ülkemizin geleceğinde ve çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu nitelikli ve donanımlı gençlerimizin yetiştirilmesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu okullarımızdaki öğrencilerimizin niteliğini artırıp, gelişimini sağlayarak kalifiye meslek elemanları yetiştirip yerel ve ulusal sanayi sistemimize güçlü bir katkı sağlamak hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Eğitime yapılan yatırım şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yapılan en iyi yatırım olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı başlamıştır. İnanıyoruz ki Türkiye Yüzyılı meslek liselerinden yetişen gençlerimizden yansıyan ışıkla parlayacaktır.’’ dedi.

 

‘MESLEKLİ VE DONANIMLI BİR ELEMAN OLMANIN YOLU DA MESLEK LİSELERİNDEN GEÇMEKTEDİR’

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, Liselere geçiş Sistemi (LGS) sınavında tercih yapacak öğrencilere meslek liselerini tercih etmeleri çağrısında bulundu. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı, gençlerin, eğitim-öğretim hayatlarının en kritik virajlarından birinde olduğunu ifade ederek, “Sınav sürecini geçiren öğrenciler, artık hayatlarının en önemli kararlarından birini verme aşamasındalar. Bu noktada doğru lise tercihi, öğrencilerin kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamalarının yanı sıra iş hayatına da bir adım önde başlamalarında kritik rol oynayacaktır.  Meslekli ve donanımlı bir eleman olmanın yolu da meslek liselerinden geçmektedir. Mesleki eğitim alan gençlerimiz, ticaret ve sanayinin sigortasını, ekonomik kalkınma ve başarının temelini oluşturmaktadır. Gençlerimiz aynı zamanda, hayata erken atılmış olmanın avantajını yaşayacak, ülkemizin ekonomisi ve geleceğinde de söz sahibi olacaktır.  Bu vesile ile ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetişmesi ve öğrencileri iş dünyasına kazandırmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile ‘Okul- Sanayi İş Birliği’ protokolü imzalamıştık. Kılıçarslan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile hamilik anlayışı çerçevesinde üç yıldır iş birliği çalışmalarını sürdürmekteyiz. Öğrenciler haftanın belirlenen günlerinde MÜSİAD Konya Şube üyelerinin işletme ve fabrikalarında uygulamalı eğitim görmekte. Sanayide ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, öğrencilere sanayi işletmelerinde işbaşı eğitim verilmesi ile ahilik kültürünün kazandırılması ve mezun öğrencilerin istihdamının sağlanması hedeflenmekte. Mezun olan öğrencilerden çalışma talebi olanları, üyelerimizin işletmelerinde istihdama dahil edilmekteler. Tercih yapacak öğrencilerimizi MÜSİAD Konya Şubemizin proje okulu olan Kılıçarslan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bekliyoruz” dedi.

 

MESLEK LİSESİNE DEVAM EDEN GENÇLERİMİZ HAYATA ÖNDE BAŞLIYOR’

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Liselere geçiş Sistemi (LGS) sınavında tercih yapacak öğrencilere meslek liselerini tercih etmeleri çağrısında bulundu. Başkan Karabacak, “Meslekli ve donanımlı eleman olmanın yolu meslek liselerinden geçiyor. Meslek lisesine devam eden gençlerimiz hayata önde başlıyor” dedi.  KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak Meslek Liselerine tercih ile ilgili şu görüşlere yer verdi; “Öğrenciler, hayatlarının bir dönüm noktası olacak olan en önemli kararlarından birini verecekler. Bu noktada doğru lise tercihi, öğrencilerin kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamalarının yanı sıra iş hayatına da bir adım önde başlayacaklardır. Unutulmamalıdır ki, meslekli ve donanımlı bir eleman olmanın yolu da meslek liselerinden geçmektedir.  Ülke sanayisinin üretimi, gelişmesi, gençlerin aranan eleman olarak sanayilere kazandırılması açısından mesleki eğitimin büyük önem arz etmektedir. Kaliteli usta ihtiyacının karşılanmasında çırak, kalfa, usta eğitimi açısından mesleki eğitim merkezleri önemli bir görev üstlenmektedir. Kendi geleceğiniz ve ileride aranan eleman olmak için meslek liselerini tercih edin. Ustalık belgesini alan gençlerimiz almış oldukları belgeler ile hem kendi işyerini açabilmekte hem de Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYK) kapsamında kendi alanlarında çalışabilmektedirler. Ustalık Belgesi alan öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 90’ı mezun olduğu alanlarda çalışmaktadır. Önceki öğrenimlerinin tanınması kapsamında kalfalık ustalık belgesi olmayanların sınav ve belgelendirme işlemleri yine mesleki eğitim merkezleri tarafından yapılır. Kaliteli usta ihtiyacının karşılanmasında çırak, kalfa ve usta eğitimi açısından mesleki eğitim merkezleri önemli bir görev üstlenmektedir. Bu kapsamda velilerimize çocuklarını mesleki eğitim merkezlerine yönlendirmeleri konusunda tavsiyede ediyor, ara eleman ve iyi birer usta olmaları konusunda önemli bir başlangıcın temellerinin atılmasında açısından oldukça önemli olduğunu belirtiyorum” dedi.

 

‘MESLEK LİSELERİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK’

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, liselere girecek öğrencilere tercih öncesi meslek liselerine yönelmeleri noktasında tavsiyede bulundu. Başkan Sinacı, her geçen gün gelişen Türk sanayisinin, teknik eleman noktasında sıkıntı yaşamamasının önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Sinacı, “Sevgili gençlerimiz gelecekte hem iş sorunu yaşamaması hem de ülke sanayisinde iyi bir mucit olmaları adına meslek liseleri büyük önem arz ediyor. Bugün endüstride teknik bilgisi olan bir insan iş kaygısı asla yaşamaz. Çok iyi imkanlarla istihdam ediliyor. Onun için meslek liselerimiz büyük önem arz ediyor. Ülke ve Konya sanayisinin doğrudan üretim yaptığı alanlarla ilgili çok güzel bölümlerimiz var meslek liselerinde. Konya’da da çok stratejik meslek liseleri var. Birçoğu iş garantili. Daha lisede iken istihdam alanı oluşturuyor. Üretim ve ihracat ülkemizin geleceğini belirleyecek. Ülke sanayimizin geleceğinde rol almak isteyen gençlerimiz meslek liselerini tercih etsinler. Mezun olduklarında hepsi bilgili, vasıflı hem teoriyi hem pratiği bilen birer değer olarak sahaya çıkacaklar. Bu da onları her alanda öne geçirecek” dedi. Başkan Sinacı, meslek liseleri ile sanayi işbirliğinin daha da artacağını, devletin de bunu teşvik eder çalışmaları artırması gerektiğini savundu.  Sinacı, tercih yapacak gençlerin ilgi duydukları teknik alanlarda tercih yapabileceği tüm meslek liselerini düşünmeden tercih yapmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

 

‘YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNE EN KOLAY ULAŞABİLECEĞİMİZ ALANLAR İSE MESLEK LİSELERİDİR’

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan, Meslek Liselerinin sanayinin yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere ülkemizin eğitim sistemi içerisinde kurulmuş eğitim kurumları olduğuna dikkat çekerek, “Ülkeler için en büyük kazanımlar yetişmiş insan gücüdür. Sanayi ve üretimin güçlü olması ülkelerin ekonomik gücünü iktisadi yapısının güçlü olmasını gösterir. Sanayi ve üretim için vazgeçilmez olan ise makine ve tezgahın yanı sıra yetişmiş insan gücüdür. En iyi makinaları alabilirsiniz, en son teknoloji tezgahları kurabilirsiniz ancak onları kullananların programlayanların onları çalıştıranların insan olduğu gerçeğini değiştiremezsiniz. Bu açıdan üretim kalitesini artırmak. Verimliliği artırmak kazancı artırmak kârlılığı artırmak yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Yetişmiş insan gücüne en kolay ulaşabileceğimiz alanlar ise meslek liseleridir. Sanayisi ileri düzeyde olan ülkeler mesleki eğitimlerini iyi yöneten gençlerin mesleki eğitime yönlendirebilen meslek liselerinden yetişmiş insan gücünün sanayiye entegre edebilen ülkelerdir. Meslek liseleri gençlere hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları kültürel derslerin yanı sıra sanayide, üretimde ticarette kullanabilecekleri atölye dersleri de sunmaktadır. El aletlerini tanımak makinaları tanımak elektriği elektroniği devreleri teçhizat tanımak için önemlidir. Gelecekte sanayide olmayı üretimin içinde olmayı hedefleyen tüm gençlerimize benim de önerim meslek liseleridir. Ben de şahsen bir meslek lisesi mezunu olarak meslek lisesi geçmişimle gurur duyuyor, hayatımın her alanında ihtiyacım olan bilgileri her fırsatta ihtiyaç duyduğumda meslek lisesinden aldığımı biliyor ve buna güveniyorum” ifadelerini kullandı.

 

‘MESLEK LİSELERİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE ÇOK ÖNEMLİ’

Meslek Liselerinin Türkiye’nin geleceğinde çok önemli olduğunu ifade eden   Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) Konya Şube Başkanı Abdullah Karabağ, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercihlerinde tercihlerini Meslek Lisesinden yana kullanmaları çağrısında bulundu. Başkan Karabağ, “Devletimiz Meslek liselerinin önemini biliyor ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyor. Çünkü meslek liseleri Türkiye’nin geleceğinde çok önemli bir yere sahip. Meslek lisesi öğrencilerinin ülkemizin geleceğinde çok önemli olduğunu değerlendiriyorum. Türkiye üreterek büyüyecek ve bu üretimi de meslek liselerimiz yapacak. Dolayısıyla meslek liseleri bizlerin göz bebeği. Bu yüzden LGS tercih yapacak öğrencilerimizin tercihlerini Meslek Liselerinden yana kullanmalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

‘SEKTÖRÜN TEKNİK BİLGİSİNE SAHİP GENÇLER KATMA DEĞERİ YÜKSEK İŞLERE İMZA ATMAKTADIRLAR’

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Konya Bölge  Başkanı Ahmet Serçe de Mesleki becerileri üzerine aldıkları eğitimlerle kabiliyetlerini geliştirerek işletmelerin teknik ve kalifiye eleman desteğini sağlayan meslek liselerimizin önemini gençlerimize çok iyi anlatılması gerektiğini ifade ederek, “  TÜMSİAD, Kadim medeniyetimizden aldığı güçle emeğin, alın terinin simgesi yerli ve milli büyük Türkiye idealinde üretmeye ve ülkemize hizmet etmeye çalışan, erdemli ve ahlaklı iş insanlarının sesidir. Bu anlayıştan hareketle; hak ve adaleti savunarak yüksek ahlaki değerlere sahip, girişimci, yeniliğe açık ve kendini geliştirebilen bir yapıyı canlı tutmak istiyoruz. Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak için, iyi bir ticari network ile katma değeri yüksek üretime öncülük etmek arzusundayız. Amacımız sektörel sorunlara çözüm üretmek, yatırım alanlarının geliştirilmesi, Kobilerin rekabet gücünün, ihracatın ve istihdamın artırılmasıdır. Yeni pazarlar ve güvenilir limanlar düzleminde, Türk liramızı itibarlı kılabilme, faiz kıskacından uzak tutabilme adına gece gündüz işbirliğine açık olarak, ticari hayatımızı olabildiğince sağlıklı bir zeminde tutmak için çalışıyoruz. Tüm bu hedeflerimize ulaşabilmenin en önemli aşamalarından biri de yetişmiş personele ve girişimcilere ulaşmaktır. Mesleki becerileri üzerine aldıkları eğitimlerle kabiliyetlerini geliştirerek işletmelerin teknik ve kalifiye eleman desteğini sağlayan meslek liselerimizin önemini gençlerimize çok iyi anlatmalıyız. Hizmet vereceği sektörü iyi tanıyan, sektörün teknik bilgisine sahip gençler ülke ekonomisine katma değeri yüksek işlere imza atmaktadırlar. Erken yaşlarda pratik ve teorik eğitimleri alan teknik lise öğrencilerimiz ilerleyen dönemlerde yetişmiş ve aranan birisi olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bu anlamda gençlerimizin teknik liseleri çok iyi araştırıp değerlendirmeleri gerektiğini düşünmekteyim” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr