Güncel Haberler

Konya Giad'dan Büyük Buluşma

Konya Giad’dan Büyük Buluşma

 

TÜGİK Başkanı Güral, Konyalı Genç İş İnsanlarıyla Bir araya Geldi

 

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) tarafından organize edilen Dayanışma Gecesi, TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Şehir protokolünün de büyük ilgi gösterdiği gecede Konya ve ülke ekonomisinin gelişimi konuşuldu.

 

Konya Genç İş İnsanları Derneği tarafından organize edilen ‘Dayanışma Gecesi’ Baykara Gold Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Erkan Güral, TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Sn. Şanser Kadooğlu, TÜGİK Genel Sekreteri Sn.Tanzer Polat Yilmaz, TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Abdulkadir Akboz , TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Seda Özbulut 'un yanısıra İl protokolü ve çok sayıda genç iş insanı katıldı.

 

KORKMAZ: BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

 

Programın açılış konuşmasını KONYAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gülvezir Korkmaz yaptı. Yaklaşık 2 yıl önce 7 arkadaşla çıktıkları yolda dernek olarak bugün 200 üyeye ulaştıklarını ifade eden Korkmaz, içerisinde bulunduğumuz Ahilik Haftası’na da dikkat çekerek, bu kültürü yaşatmanın gayretinde olduklarını ifade etti. Korkmaz “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümemizi sürdürüyoruz. Konya Genç İş İnsanları Derneği, Ahilik kültürünü diri tutacağımız, büyüyen ticari hayatımızın hep genç kalacağı, birlik ve beraberlikle yoğrulacağı bir oluşumdur. Tüm dünyayı adeta esir almış olan koronavirüs salgını mutat olarak yapmak istediğimiz organizasyonları maalesef engelledi. Bu süreçte yönetim kurulumuzla teknolojik imkanlar dahilinde toplantılarımızı gerçekleştirerek çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Ülke ve dünya olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Birbiri ardına gelen doğal felaketlerin yaralarını devletimiz ve milletimiz el ele vererek sarıyor. KONYAGİAD olarak biz de yaşanan felaketler sonrasında sizlerle birlikte devletimizin ve milletimizin yanında olduk, elimizden geldiğince yaralara merhem olmaya çalıştık” dedi.

 

KONYAGİAD’ın temel anlayışının “Birlikten kuvvet doğar” düsturu olduğunu ifade eden Korkmaz, konuşmasının şu şekilde tamamladı:

 

“Bizim bir derdimiz var. Bu derdimiz ‘tek başıma ne yapabilirim, işlerimi daha nasıl büyütebilirim’ değildir. Bizim derdimiz ‘Birlikte ne yapabiliriz, Konya’mıza ve ülkemize nasıl fayda sağlayabiliriz, istihdamı, üretimi, ihracatı nasıl artırabiliriz’dir. Çünkü biz vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza sevdalıyız. Önümüzdeki dönemde şehrimiz ve ülkemiz için yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”

 

İHRACATTA 3 MİLYAR DOLAR HEDEFİ

 

Daha sonra kürsüye gelen TOBB Başkan Yardımcısı ve KTO Başkanı Sn. Selçuk Öztürk de Konya sanayicisinin ülke ekonomisine geçen yıl 2,17 milyar dolarlık ihracat yaparak önemli bir katkı sağladığını belirtti. Öztürk, bu sene de koronavirüs salgınına rağmen çok rahat bir şekilde ihracatta 3 milyar dolar hedefinin yakalayacağına inandığını söyledi.

 

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOŞAN HERKESE MİNNET BORÇLUYUZ”

 

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu ve Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Sn. Memiş Kütükcü ise konuşmasında üretimde yüksek teknolojinin önemine dikkat çekti. Konya’nın teknolojide Türkiye ortalamasının üzerine çıkma yolunda kararlı adımlar attığını ifade eden Kütükcü “Bu ülkede taş üstüne taş koyan herkese minnet borçluyuz.” İfadelerini kullandı.

 

“YATIRIMCILARIMIZIN DESTEKÇİSİYİZ”

 

Konya sanayisinin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve adından söz ettirdiğini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Sn. Hasan Kılca ise sadece Karatay’da 60’a yakın irili ufaklı sanayi sitesinin olduğuna dikkat çekti. Başkan Kılca “Belediyeler olarak biz de tüm sanayi yatırımcılarının önünü açmaya ve onlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“FABRİKALAR TAM KAPASİTE ÇALIŞIYOR”

 

Son olarak kürsüye gelen TÜGİK Başkanı Sn. Erkan Güral da Konya'nın, tarımın yanı sıra sanayi yatırımları ile de sürekli gelişen ve büyüyen bir ekonomiye sahip olduğunu söyledi.

 

Ülke ekonomisinin gelişimine de dikkat çeken Güral, “Türkiye'nin ekonomisi maşallah iyi gidiyor. Tüm fabrikalar tam kapasite çalışıyor, yeni yatırımlar devam ediyor, bunlar ülkemiz ve ekonomimiz adına son derece memnuniyet verici şeyler.” dedi.

 

Sn. Erkan Güral böyle bir organizasyonda kent protokolü ve Konyalı genç iş insanlarıyla kendisini buluşturan KONYAGİAD Başkanı Sn. Gülvezir Korkmaz’a teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Konya Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Sn. Gülvezir Korkmaz tarafından TÜGİK Genel Başkanı Sn. Erkan Güral'a günün anısına bir plaket verildi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr