Güncel Haberler

Konyagiad Başkanı Korkmaz

KONYA SANAYİSİNİN YILDIZI PARLIYOR

Her anlamda adından söz ettiren Konya, sanayisi ile de başarılı bir konumda yer alıyor. KONYAGİAD Başkanı Gülvezir Korkmaz, pandemi döneminde Çin sanayisi dururken Türkiye'nin ve Konya'nın yıldızının parladığını vurguladı. Korkmaz, "Sanayi anlamında sıkıntımız yok. Şu anda 5’inci organize sanayi bölgemiz doldu. 6’ncı organize sanayi bölgesi için tahsisler yapıldı ve altyapı çalışmaları devam ediyor. 6’ncı organize sanayi bölgemizi tamamladıktan sonra Konya sanayisi, son sürat büyümeye devam edecek" dedi.

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, Konya Bakış gazetesine Konya ekonomisi ve KONYAGİAD çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Korkmaz, işçi ve işvereni buluşturma adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Başkan Korkmaz, "Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD), 2018 yılında kuruldu. Şu anda KONYAGİAD, 300’e yakın üyesi olan ve Konya’ya, üyelerine ve genç üyelere faydalı olmak için çalışan bir dernek. Her sektörden üyemiz var. Derneğimizde kadın üyelerimiz de var. Bizler dernek olarak Türkiye Girişimci İş İnsanları Konfederasyonu’na (TÜGİK) bağlıyız. KONYAGİAD olarak sosyal sorumluluk projelerimiz var. Üyelerimize yönelik çeşitli organizasyonlar yapıyoruz. İstihdama yönelik çalışmalarımız var. Şu anda Konya’daki bir meslek lisesinin hamiliğini yapıyoruz. Buradan yetişen gençleri sanayicilerimiz ile buluşturmak için çabalıyoruz. İşçi ve işvereni buluşturma adına çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizde işsizlik diye bir sorun olduğunu düşünmüyorum. İş beğenmeme olayları var. Hepimiz patron olmak istiyoruz ama hiç kimse buraya mücadele etmeden gelmedik. KONYAGİAD olarak köprü vazifesi görüp bize gelen iş ilanlarını paylaşıyoruz" diye konuştu.

“SANAYİCİLERİMİZ SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”

Konya’nın Rusya ile ciddi ihracat yaptığını belirten Başkan Gülvezir Korkmaz, sanayicilerin Rusya’dan tahsilat konusunda sıkıntılar yaşadığını dile getirdi. Korkmaz, “Geçen dönem Konya Sanayi Odası meclisindeydim. Bu dönem, sayın başkanın daveti ile yönetime katıldık. Hiçbir görevden kaçmadık, ülkemiz ve şehrimiz için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Konya Sanayi Odamız çok çalışıyor ve sanayicilerimizin her sorunu ile ilgileniyor. Şu anda sanayicilerimiz, Rusya ile ihracatta problemler yaşıyor ve bu konuda çalışmalar yapılıyor. Konya Sanayi Odası’nın şu anda 2500’e yakın üyesi var. Sanayi anlamında sıkıntımız yok. Şu anda 5’inci organize sanayi bölgemiz doldu. 6’ncı organize sanayi bölgesi için tahsisler yapıldı ve altyapı çalışmaları devam ediyor. 6’ncı organize sanayi bölgemizi tamamladıktan sonra Konya sanayisi, son sürat büyümeye devam edecek. Üreticilerimizin dönem dönem sıkıntıları oluyor. Şu anda Rusya-Ukrayna savaşından dolayı Konya’dan Rusya’ya yapılan ihracat azalmış durumda ve sanayicilerimiz Rusya’dan tahsilat konusunda sıkıntılar yaşıyor. Çünkü uluslararası para transferlerinde Rusya sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntıyı çözmek için sanayicilerimiz ve sanayi odası olarak çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİ ZAMANI KONYA’NIN YILDIZI PARLADI”

Konya’nın diğer sanayi şehirlerinden daha iyi konumda olduğunu vurgulayan Korkmaz, "Bizim Konya sanayimiz şu anda kendine güvenen sanayi şehirlerinden daha iyi durumda. Konya sanayisi olarak çalışmayı, üretmeyi ve yeni şeyler yapmayı seviyoruz. Sanayicilerimizin hepsi çekirdekten yetişen birer sanayici. Pandemi zamanı Çin sanayisi durdu ama Türkiye’nin ve Konya’nın yıldızı parladı. Bu şehirde sanayicimiz de esnafımız da çalışıyor. Yeter ki çalışalım ve üretelim. Avrupa ülkeleri artık üreten değil, tüketen bir yapı haline geldiler. Biz ise genç nüfusa sahibiz ve önümüz açık. Daha çok çalışarak daha fazla işler yapabiliriz” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”

Korkmaz Grup firması olarak 300 kişiyi istihdam ettiklerini belirten Gülvezir Korkmaz, “Korkmaz Grup firması 1988’de kuruldu. Hazır beton faaliyetlerimiz devam ediyor. Konya, Çumra ve Karaman yolu üzerindeki beton tesislerimizle hazır beton ana sektörümüzde hizmet veriyoruz. Korkmaz Grup olarak devlete katkı sağlamak amacıyla güneş enerji santrallerimiz var. İnşaat sektöründe varız ve devam eden projelerimiz mevcut. Maden sektöründe yer alıyoruz ve taş ocağı tesislerimiz var. Yeni bir iş kolu olarak tarım sektörüne girdik ve Alanya Gazipaşa bölgesinde avokado yetiştiriyoruz. Ülkemiz ve geleceğimiz için üretmemiz gerekiyor. Korkmaz Grup olarak kendi bünyemizde 300 çalışanımız var. Yakında başlayacak inşaat projesinde ise çeşitli dönemlerde 1000-1500 kişi Korkmaz Grup'ta çalışacak.”

“KONYA’MIZIN GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

Konya'da her hafta iş adamları dernek başkanlarının bir araya gelerek Konya gündemini değerlendirdiklerini belirten Başkan Gülvezir Korkmaz, "Konya’da aktif olarak görev alan 14 iş adamları derneği var. Bu derneklerin başkanları olarak mutlaka bir araya geliyoruz. Her ay dernek başkanları olarak odamızın ev sahipliğinde toplanıyoruz; bu toplantılara sanayi odası başkanımız, ticaret odası başkanımız ve ticaret borsası başkanımız da katılıyor. Bu toplantılarda Konya gündemini değerlendiriyoruz ve hepimiz Konya için ne yapabiliriz diye konuşuyoruz. Teşkilatımızın adı Lonca Teşkilatı olarak geçiyor" açıklamasında bulundu.

 

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr