Güncel Haberler

Konya GİAD, iyi bir geleceğe imza atıyor.

Konya Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, Konya’yı ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Konya son dönemlerde sanayide önemli bir merkez olmasıyla dikkat çekerken, bu durum iş adamlarının birlik ve beraberliğini de perçinliyor. Konya’da bulunan iş adamlarına yönelik sivil toplum kuruluşları da öncü bir rol üstleniyor. Bu sivil toplum kuruluşlarından biri de Konya Genç İş İnsanları Derneği (GİAD). Son dönemlerde ses getiren çalışmalara imza atan Konya GİAD, Konya ve ülke geleceği için önemli bir misyon üstleniyor. Üyeleri için değer oluşturma, değişim ilişkileri ağlarını oluşturarak, ülkemizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla büyüyerek yoluna devam eden Konya GİAD, özellikle gençleri ileri taşıyacak adımlar atıyor. Çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Konya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, “Konya için neler yapabiliriz, ülkemiz için neler yapabiliriz onun mücadelesini veriyoruz. Vatan, millet, bayrak bizim kırmızı çizgimiz bu. Bu hassasiyetleri olan herkese kapımız açık” dedi.

 

Konya Genç İş İnsanları Derneği olarak ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Konya GİAD olarak 3,5 yılımızı doldurduk. İyi gidiyoruz. 7 kişiyle çıktığımız yolda şuan üye sayımız 300’ü aştı. Biz yola çıkarken vatan, millet, bayrak diyerek yola çıktık. Bu hassasiyet konusunda Konya’nın en güçlü STK’larından biri olduğumuzu iddia ediyoruz. Ayrıca yakın zamanda genel merkezimiz olan Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’nun Genel Kurulu oldu. Orada da Yönetim Kurulu’na girdim. Konya GİAD Başkanvekilimiz Yunus Derebağ da, Yüksek İstişare Kurulu’na girdi. Konya olarak Konya’yı daha ileri taşımak için ne yapabiliriz onun mücadelesini veriyoruz. Konya’yı daha bir üst lige taşımak için çabalıyoruz. Bizim mücadelemiz sadece Konya GİAD için değil, Konya dışında da Konya için mücadele veriyoruz. Şuan TÜGİK İş Konseyleri oluşturulmaya başlandı genel merkez tarafından. Bu konseylerde de Türkiye’deki bütün meslek gurubundaki arkadaşları aynı çatı altında toplayıp, nasıl bir sinerji oluşturulabilir bunun mücadelesini veriyoruz. Şuan Konya GİAD olarak az önce de dediğim gibi hem Konya için hem de ülkemiz için mücadele veriyoruz. Konya GİAD olarak sosyal etkinliklerimiz faaliyetlerimiz, ziyaretlerimiz devam ediyor. Daha iyi neler yapabiliriz diye sürekli mücadele veriyoruz.

 

Konya’da gerek iş adamlarına yönelik gerek diğer alanlara yönelik birçok STK var. Bu durumu nasıl değerlendirirsiniz?

1994 yılından buyana sivil toplum kuruluşlarının içinde yer alan biriyim. Bu anlamda ben şuna inanıyorum, sivil toplum kuruluşları ne kadar fazla ve aktif olursa insanlar o kadar sosyalleşiyor ve ülkemize, şehrimize katkısı daha fazla oluyor. Bu anlamda ben sivil toplum kuruluşlarının fazla olmasını isteyen biriyim. Rekabet artıyor, kalite artıyor. Bunlar güzel şeyler. Biz Konya GİAD olarak farklıyız. Genelde genç arkadaşlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz insanların özel hayatlarına karışmıyoruz. Bizimki tamamen iş odaklı bir STK. Bir cemaate, bir cemiyete, bir partiye yakın olmak zorundasın diye bir baskılamamız da yok. Herkesin gönlünde bir aslan yatar elbette ama biz Konya GİAD’a girince, tüm bu kimliklerimizi ortadan kaldırıyoruz ve tamamen Konya için neler yapabiliriz, ülkemiz için neler yapabiliriz onun mücadelesini veriyoruz. Vatan, millet, bayrak bizim kırmızı çizgimiz bu. Bu hassasiyetleri olan herkese kapımız açık.

 

Konya iş dünyasını ve üretimini değerlendirecek olursak neler söylersiniz?

Konya Türkiye’nin yükselen  yıldızı. Daha da yükselmeye devam edecek. Organize 1, 2, 3, 4, 5’te hiç boş yer yok. 6. OSB’nin oluşması için yoğun bir çaba var. Konya merkeze en yakın Çumra, Sarayönü OSB için inanılmaz bir talep var. Sanayi bölgesi ilan edilen bölgelerde inanılmaz talepler var. Konya Türkiye’nin hatta dünyanın üretim üssü haline geliyor. Konya’da üretilip de başka şehirlerden gümrüklenen üretimleri de düşünürsek, Konya’nın ihracatının açıklanandan yüzde 50 daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bu daha da artarak devam edecek. Dünyada pandemiden sonra oluşan bir enflasyon var. Belki biz ülke olarak daha fazla hissediyoruz. Ama, istihdam durmuyor, imalat durmuyor, iş durmuyor. Nereye giderseniz gidin işçiye ihtiyaç var, iş yetişmiyor. Ben hazır betoncuyum ben iş yetiştiremiyorum. OSB’lere gidin iş yetiştiremiyorlar. Yollara çıkın her yer kamyon dolu. Şehirlerarası ve uluslararası nakliye yapan araçlarla dolu. İş var ama en büyük sorun enflasyon. Bu sorunu aşmamız gerekiyor.

 

Konya ciddi bir üretim merkezi oldu. Ancak katma değeri yüksek ürünler üretmek önemli hale geldi. Bu konuda neler söylersiniz?

Sattığınız ürünlerin ton fiyatları bundan 3-4 yıl öncesine kadar 3-4 kat arttı. Ama yeterli mi değil. Biz daha teknolojik ürünler yapıp daha yüksek paralara satmamız lazım. Bu biranda olacak iş değil. Her geçen gün kalitemiz artıyor, ürün çeşitliliğimiz artıyor, teknolojik ürünlerimiz artıyor. Konya mesela silah sanayinde, savunma sanayinde iyi bir noktaya geldi. ASELSAN’ın da Konya’ya gelmesiyle daha iyi yerlere gidecektir diye düşünüyorum.

 

Sanayide ciddi bir personel sorunu var. Bu konuda neler söylersiniz? Personel sorununu gidermek için tavsiyeleriniz veya diğer STK’larla istişareleriniz oluyor mu?

Sanayide eleman sorunumuz var. Bu konuda Sanayi Odasıyla, Ticaret Odasıyla çeşitli istişarelerimiz oluyor. Teknik Liselerin artırılması konusunda önerilerde bulunuyoruz, istişarelerde bulunuyoruz. Ülkemizde üniversite çok. Herkes üniversite mezunu olmak istiyor. Ama teknik elemana da ihtiyaç var. Benim şirketimde şoföre de ihtiyacım var, operatöre de ihtiyacım var, mühendise de ihtiyacım var, finans mezununa da ihtiyacım var. Dolayısı ile her alanda bizim insana ihtiyacım var. Ben şuanda şoför bulamıyorum. Her geçen gün biraz daha eksiye gidiyor. Personelim yetersiz olduğu için az iş alıyorum. Tam kapasite çalışamıyoruz. Gidin OSB’ye, şuanda 2 vardiya, 3 vardiya çalışacak olan üreticilerimiz eleman olmadığı için çalışamıyor. O yüzden ülkemizin çok ciddi manada mavi yakalıya ihtiyacı var. Bu konuda Teknik liselerin aktif rol alması gerekiyor. Bu konuda Konya’daki STK’lar olarak sürekli istişarelerde bulunuyoruz.

 

Gençlere yönelik ne gibi önerileriniz olur?

Hayat cep telefonundan ve internetten yönetilmiyor. Bir de hayatın gerçekleri var. Gençlerin, bu ülke için, Konya için çok çalışmaları lazım. Kendilerini geliştirmeleri lazım. Biz ülke olarak, dünyanın en stratejik noktasındayız. Bütün dünyanın gözü üzerimizde. Bunun için güçlü olmak ve çok çalışmak zorundayız. Kapımız Konya GİAD olarak gençlerimize açık. Biz bu çalışmaları da yapıyoruz. Üniversitedeki arkadaşlarımızla ilgili çalışmalar yapıyoruz, yapmaya da artırarak devam edeceğiz.

 

KONYAYENİGÜN GAZETESİ – ABDULLAH AKİF SOLAK

https://www.konyayenigun.com/yenigun-ozel/konya-giad-iyi-bir-gelecege-imza-atiyor-h748861.html

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr