Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜGİK Genel Kurulu'na hitap etti

Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Yapacak çok hizmetimiz gençlerimize aktaracak daha çok umudumuz var.

Hedefi olmayanında rotası olmaz. Biz Türkiye'de 20 yıldır tüm hayalleri önce hedeflere sonra gerçeklere dönüştürdük. Eğitimde sağlıkta güvenlikte adalette ulaşımda enerjide sanayide turizmde tarımda sporda sosyal desteklerde velasıl insanlarımızın hayatına dokunan her alanda ülkemize çağ atlattık.

Cumhuriyet tarihinin tamamını 5'e ona katlayan yatırımlarımız da Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartacak altyapıyı kurduk. Tamamen kendi dinamikleriyle kendi gücüyle kendi programı ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak yeni atılımın içindeyiz.

2011 yılında 2023 hedefleri ile çıktığımızda birileri buna dudak bükmüştü. Bizi hayalcilik ile suçlamıştı. 2023'ün eşiğindeyiz ve Türkiye'nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini beraberce yaşıyoruz.

Ülkemizi dünyanın en iyi işleyen sağlık hizmeti sistemine kavuşturmasaydık şehir hastaneleri başta olmak üzere dört bir yanı sağlık tesisleri ile donatmasaydık bu gün bulunduğumuz bu noktaya gelemezdik.

Şayet güvenliğe bunları yapmasaydık; terör örgütlerini ülkemiz için de eylem yapamaz hale getirmeseydik teröristlerini başlarını sınır ötesinde bulundukları yerlerde ezmesi insanlarımızın ve şehirlerimizin huzurunu teminat altına almasaydık bugün bulunduğumuz yerde olmazdık.

Dün gece yine 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık  teröristler kaçacak yer bulamadı.

Yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor. 100.000 megavata Türkiye'nin enerjisini çıkaran iktidar biziz.

Bir yanda Güneş Enerjisi Santralleri, HES'ler öte yanda Rüzgar Enerji Santralleri...

Bunları yapan biziz. Bu projeleri yapan biziz.

Elektrik üretimimiz 100 bin megavata çıkarmasaydık yerli ve yenilenebilir enerji oranını bu derece artırmasaydık bugün bulunduğumuz yerde olamazdık.

Organize Sanayi Bölgelerimizin sayısını 192'den 332'ye yükselttik.

Çevre ve Şehircilikte toplu konut hamleleri ve kentsel dönüşüm projeleriyle sıfır atık, katı atık, işleme, atık su arıtma, içme suyu tesisleri, millet bahçeleri gibi yatırımlarla şehirlerimizin hayat kalitesini artırma saydık bugün bulunduğumuz yerde  olamazdık.

Biz önce bu iddiamızı hayata geçirecek altyapıyı kurduk sonra hedefimizi ilan ettik. Bunun için de sizler vasıtasıyla milletimin her bir ferdinden yerine inanmalarını bize güvenmelerini hedefimize destek vermelerini istiyorum.

Birlik beraberlik kardeşlik içinde yürek yüreğe kol kola çalıştığımızda geçmişten nasıl darbeleri boşa çıkardıysak terör örgütlerini bitme noktasına getirdiysek Türkiye'yi bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen tavrı belirleyici olan bir ülke haline getirdiği isek Allah'ın izniyle bunu da başaracağız.

Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir Bizim kavgamız ülkemizin ve milletimizin çıkarlarını değerlerini ülkülerini içeride ve dışarıda ne pahasına olursa olsun müdafaa etme kavgasıdır. Bizim Türk siyasi sosyal ekonomik askeri olarak bölgesinin en güçlü dünyanın önde gelen devletlerinden biri haline getirme mücadelesidir.

Bunun için gerektiğin meydan okumaktan gerektiğinde canımızı ortaya koymaktan gerektiğinde nice bedeller ödemekten çekinmedik çekinmeyeceğiz.

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizde hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma devrimlerinin tamamı da bu gayretle hayata geçirdik.

Tabii bu güzel fotoğraf için de bizi üzen en önemli husus eski Türkiye alışkanlıklarıyla ahlak dışı akıl dışı bel altı yöntemlerle yürütülmeye çalışılan muhalefet tarzıdır.

Ülkenin en büyük ikinci partisinin başındaki zat çıkıyor ülkemizin nükleer enerji projesini karalamaya çalışıyor.

Akkuyu'da inşa edilecek nükleer santral için çalışmaya başladığımızda önümüze hangi engellerin çıkartıldığını hangi aleyhte kampanyaların yürütüldüğünü hangi provokasyonların tertip edildiğini bilmiyorum acaba sizler de biliyor musunuz?

Dünyanın 32 farklı ülkesinde 443 nükleer santral faaliyeteyken inşası süren santraller varken ne için ülkemiz bu imkândan mahrum edilmeye çalışılıyor ne den dersiniz?

Türkiye'nin en stratejik projelerinden olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali bu ülkenin ekmeğini yiyen suyunu içen birisini niçin rahatsız eder?

Daha önemlisi bu menfi kampanyaya ülkenin ikinci büyük partisinin genel başkanının da katılmasının sebebi ne olabilir?

Mevcut enerji kaynaklarımızın üçte birinden fazlasını son 20 yılda kurduk.

Kurulan tesisler henüz kendilerini amorti etmediği gibi yatırımlarda sürüyor. Hidroelektrik üretimi potansiyelimizin sınırına gelmek üzereyiz. Karadeniz'de keşfettiğimiz doğalgazı İnşallah 2023'ten itibaren sistemimize verelim bu alanda da bir rahatlama sağlayacağız. Enerji kaynaklarını birbirinin alternatifi değil tamamlayıcısı olarak görüyoruz.

Mesela Akkuyu yerine Güneş Enerjisi Santrali kurmak istesek Yalova ilimiz kadar bir alanı Güneş Enerjisi Panelleri ile kaplamamız gerektiğini biliyor musunuz?

Doğalgaz hattı borusunu kapattığınızda gazı anında kesilen açtığınızda gazı anında gelen basit bir su vanası sanacak kadar cahil olanlara bu gerçekleri anlatmanın zorluğunu da biliyoruz.

Zaten bizde bu bilgileri kifayetsiz muhterisler değil ola ki  bu yalan yanlış açıklamalardan dolayı kafası karışanlar varsa onlar için biliyoruz. Kalkınmanın temel yapısı olan enerji yatırımlarımızı sabote etmeye çalışanlara diyoruz ki yapmayın bu millet sizi çarpar.

Bir projeniz bir hayaliniz varsa buyurun konuşalım tartışalım. Nasıl hayata geçirilebilecek senin yollarını arayalım.

Böyle bir tane lüks otelden geceliği 100.000 lira olmak suretiyle oradan yapacağınız yayınlarla bu millet aldanmaz bu millet bunlara kanmaz.

Ama böyle bir niyetiniz ve gayretiniz yoksa gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. Değerli arkadaşlar Türkiye içeride ve dışarıda ayağına takılan çelmelere önüne kurulan tuzaklara maruz kaldığı saldırılara rağmen kararlılıkla yolunda ilerliyor hedeflerine doğru adım adım yaklaşıyor.

Döviz kuru üzerinde ekonomimizin istikrarını bozmak gayretlerini aldığımız tedbirler geliştirdiğimiz mekanizmalarla bozduk. İşte 20 Aralığı hatırlayın 20 Aralık bir kırılma noktasıdır.

Bu dalgalanmaların ürünü olan yüksek enflasyon sarmalını da inşallah her geçen ay azaltarak bir süre sonra tamamen bertaraf edeceğiz.

Artık tüm gücümüzü vaktimizi enerjimizi ülkemizi yatırım istihdam üretim ihracat ve cari fazla ile büyütmek için kullanacağız.

Geçtiğimiz yılı sizlerle beraber 225 milyar doları aşan tarihimizin en yüksek ihracatıyla 500 milyar doları bulan dış ticaret hacmi ile kapattık. Erkan kardeşimizin verdiği 300 milyar dolarlık ihracat hedefini doğru yolda ilerlediğimizi işareti olarak değerlendiriyoruz.

Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünyanın küçüldüğü 2020'de  2021'de biz büyüdük.

İstihdam 30 milyon sınırına dayanarak salgın öncesi dönemin üzerine çıktık.

Türkiye artık dünyanın en önde gelen üretim üslerinden biridir. Biz çalıştıkça biz ürettikçe biz ettikçe biz kazandıkça Allah'ın izniyle kimse bu ülkenin dileğini bükemez bu milleti birbirine düşüremez."

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr