Güncel Haberler

Bakanlardan Konya sanayisine tam destek: Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya Sanayi Odası'nın Ocak ayı meclis toplantısına katıldı.

KSO Meclis Başkanı Memiş Kütükcü'nün moderatörlüğünde yapılan toplantıya, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya iş dünyası temsilcileri ile çok sayıda sanayici katıldı.

"Konya, üretime ve kalkınmaya talip"

Meclis toplantısının açılışında konuşan Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Mustafa Büyükeğen, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a Konya sanayisine verdikleri tüm desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Büyükeğen, Konya'nın girişimcilerin üretim azmi ile Türkiye'nin en güçlü sanayi merkezlerinden birisi haline geldiğinin altını çizdi. Konya'nın 2022 yılında 3 bin 957 kapasite raporu ile Türkiye'de en çok sanayi kapasite raporu verilen 5. il olduğunu belirten Büyükeğen, "Yatırım teşvik belgelerine baktığımızda, Konya adına çok sevindirici bir tablo görüyoruz. 2022 yılında Konya'mıza verilen 14 milyon 572 bin liralık 524 yatırım teşvik belgesinin adet olarak yüzde 61'i, tutar olarak ise yüzde 59'u imalat sanayine düzenlendi. Tüm bunlar gösteriyor ki, Konya'mız üretime, istihdama, ihracata ve kalkınmaya talip. İnşallah Konya'mızın başarı hikayesini, hep birlikte çok daha ileriye taşıyacağız" dedi.

KSO'nun yeni vizyonu

Konya Sanayi Odası olarak yeni vizyonlarının, sürdürülebilir, daha yüksek katma değer üreten, yeşil dönüşümde öncü, yeni nesil bir sanayi alt yapısı inşa etmek olduğunu kaydeden Büyükeğen, "Konyamız iklim değişikliğinden en çok etkilenen şehirlerin başında geliyor. Biz de Konyalı sanayiciler olarak bu sürecin bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. İnşallah yapacağımız yeni farkındalık çalışmaları ve projelerle de; işçi olsun işveren olsun her bir sanayicimizi, her bir çalışanımızı aynı zamanda, çevreye daha duyarlı birer "Yeşil Yakalı" hale getirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Başkan Büyükeğen, daha sonra Bakan Varank ve Bakan Kurum'a Konyalı sanayicilerin taleplerini iletti. Başkan Büyükeğen, Konya'daki sanayi bölgelerine banliyö hattı yapılması, sanayi çalışanlarına yönelik toplu konut inşa edilmesi, tohum üreticilerine sanayi sicil belgesi verilmesi ve EYT gibi konularda taleplerini dile getirdi.

"Biz sizin yanınızdayız, yeter ki Konya üretsin"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya'nın Türk sanayisi için önemini vurguladı ve Konya sanayisini büyütmek için ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı. Konyalı sanayicilerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Bakan Varank, "Konya, Türkiye sanayisi açısından önemli bir şehir. Emin olun biz de buranın sanayisini büyütmek için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Teşvik sistemimizle, OSB'lerimizle, teknoparklarımızla, endüstri bölgelerimizle, sürekli sizlerin yanındayız. Yeter ki Konya üretsin, Türkiye'ye katkı sağlasın. Konya büyürken, Türkiye de büyüsün. Bizim tek gayemiz bu. Biz her zaman sizin yanınızdayız. Bize iletilen hangi konu olursa olsun, çözüm geliştirmek için uğraşıyoruz. Elimizdeki imkanlar neyse sizlerin hizmetine sunuyoruz" şeklinde konuştu.

"Konya sanayisine her türlü desteği vermeye devam edeceğiz"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da, bakanlık olarak Konya'da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Konya'ya ve Konya sanayisine her türlü desteği vermeye devam edeceklerini aktaran Bakan Kurum, "İklim değişikliği konusu çok önemli. O yüzden havamıza toprağımıza sahip çıkmak zorundayız. Bunu da sanayi ile birlikte yapacağız. Burada yeşil OSB gibi, sanayideki yeşil dönüşümü gerçekleştirip, sürdürülebilir bir ekonomiye geçişi sağlamak zorundayız. Burada bir fırsat var. AB Yeşil Mutabakatı ile birlikte biz de bu fırsata ortak olacak adımları attık. İhracatımızın yüzde 50'den fazlası AB ülkelerine yapılıyor. Dolayısı ile orası ile uyumlu hale gelebilmek zorundayız. Yeni teknolojiler geliştirmek zorundayız. Bu süreci inşallah hep birlikte yürüteceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından toplantı soru cevap bölümü ile devam etti. Bakan Varank ve Bakan Kurum, Konyalı sanayicilerin taleplerini dinledi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr