Güncel Haberler

Başkan Öztürk: Konya’nın küresel e-ticaretten daha fazla pay alması Türkiye'nin ihracatına katkı sağlayacak

KTO ve Oniki E-Ticaret E-İhracat Platformu iş birliği Bayır Diamond Hotel’de “E-İhracat ve E-Ticaret Konferansı” düzenlendi. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Konya’nın küresel e-ticaretteki pay artışının Türkiye ihracatına katkı sağlayacağını söyledi.

Konya Ticaret Odası ve Oniki E-Ticaret E-İhracat Platformu iş birliği Bayır Diamond Hotel’de “E-İhracat ve E-Ticaret Konferansı” düzenlendi. Program kapsamında e-ticaret ve e-ihracat alanında yapay zeka destekli B2B görüşmeleri gerçekleştirildi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve ETİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, ePttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu katıldı.

“E-TİCARET SEKTÖRÜN PARLAYAN YILDIZI”

Tüm alanlarda e-ticaretin sektörün parlayan yıldızı hâle geldiğini dile getiren Konya Ticaret Odası Başkanı ve ETİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, “Dünya genelinde pandeminin tetiklediği e-ticaretin girdiği hızlı büyüme sürecinde ülkemizde firmalarımızın da göstermiş olduğu refleks bizleri mutlu etmektedir” dedi.

whatsapp-image-2023-09-14-at-10-27-10-1.jpeg

E-TİCARET 2022 YILINDA YÜZDE 22 OLDU

Ticaret Bakanlığının 2022 yılı verilerinden bahseden Öztürk, “Ticaret Bakanlığı Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’nin verilerine göre 2022 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi bir önceki yıla göre yüzde 109’luk artışla 800,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Ülkemizde, 2019’da yüzde 6.6’larda olan e-ticaretin toplam perakende ticarete oranı, 2022 sonu itibariyle yüzde 22’yi geçti ve 2023’te bu yükseliş hızlanarak devam edecektir. Bu veriler sektör açısından memnuniyet verici gelişmelerdir. 2022 sonu itibariyle 5,5 trilyon doları geçen dünya e-ticaret hacminin 2023’te 7 trilyon dolara ulaşması öngörülmektedir. Bu rakamlarla birlikte; dünyada yapılan on-line alışverişin büyüklüğünü baz alırsak sınır ötesi e-ticaret olarak adlandırılan e-ihracatın önemi de ortaya çıkmaktadır” diye konuştu. Başkan Öztürk Konya'nın E-ticaret faaliyeti yürüten işletme sayısında 6. il olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: "KOBİ’lerin Özellikle KOBİ’lerin ve girişimcilerin rekabet güçlerini, pazar paylarını ve kurumsallaşma düzeylerini arttırma noktasında e-ticaretin bir fırsat olduğunu düşünmekte, firmalarımızın küresel pazarlarda söz sahibi olmaları için de önemli bir araç olarak görmekteyiz. Sektör içerisinde yer alan platformlar da firmalarımızın e-ticaret kapasitesini artırmaya yönelik Türkiye çapında çok önemli işlere imza atmaktadır. Bu vesile ile Oniki E-Ticaret E-İhracat Platformu yetkililerine sektöre sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.

whatsapp-image-2023-09-14-at-10-27-10.jpeg

whatsapp-image-2023-09-14-at-10-27-11.jpeg

KONYA 6. İL

E-ticaret faaliyeti yürüten işletme sayısının en fazla olduğu 6. il olan Konya, küresel ekonomide bir dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Dünyanın dört bir köşesinde durmadan genişlettiğimiz ticaret ağı ile ülkemiz ihracatının yükselmesine katkımızı sürekli artırmaktayız. 2022 yılında şehir olarak 3,26 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik. 187 ülkeye, 93 ana sektörde ihracat gerçekleştiren şehrimiz; sayısı 3 bini aşan ihracatçısıyla en fazla ihracatçı firma bulunduran iller arasında 6. sırada yer almaktadır. E-ticaret yapan firma sayısı, ihracatçı firma sayısı ile Türkiye’nin önde gelen illeri arasında yer alan Konya aynı zamanda gelişmiş sanayi üretimi, dünya ile rekabet eden sektörleri, geniş ve deprem güvenlikli arazi yapısı ile Marmara bölgesine alternatif sanayi havzasının merkezi olabilecek kapasitedir. Tüm Türkiye’den firmaları, yatırımlarında ve ticari işbirliklerinde Konya’yı değerlendirmeye davet ediyorum. Konya’nın küresel e-ticaretten daha fazla pay alması, hem şehrimizin hem de ülkemizin ihracat artışına büyük katkı sağlayacaktır. Bu açıdan e-ticaretin ve e-ihracatın artması için, KOBİ’lerimizde farkındalık oluşmasına yönelik çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bugün düzenlenen 'Konya E-Ticaret ve E-İhracat' konferansının da firmalarımız için son derece faydalı olacağına inanmaktayım. Bu duygu ve düşüncelerle programımızın hayırlı olmasını diliyor, konferansın düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor, tüm misafirlerimizi saygıyla selamlıyorum." Pakize Şengül

whatsapp-image-2023-09-14-at-10-27-11-1.jpeg

 

Kaynak: 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr